30.10.2017 / Gösterim Sayısı : 229

“Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayı” Sona Erdi

#Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayı Sona Erdi

Batman Valiliği, İl Müdürlüğümüz, Batman Üniversitesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Batman Ziraat Odası Başkanlığı tarafından 25-27 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılan "Ulusal Anız Yangınlarının Önlenmesi Çalıştayı" sonuç bildirgesi okunarak sona erdi.

Çalıştayın son oturumuna; İl Müdürlüğümüz, 16 Üniversite, 8 Araştırma ve Enstitü, 3 Tigem İşletmesi, 2 tarımsal eğitim ve yayım merkezi, 7 İlçe kaymakamlığı yetkilileri ve STK temsilcileri katıldı ve sonuç bildirgesi okundu.

Konu ile ilgili bir açıklama İl Müdürümüz Nurettin KİYAS; " Sonuç bildirgesinde insan sağlığı, toprak üzerindeki etkileri, hukuki açıdan etkileri ve dünyadaki anız yangınlarının ne durumda olduğuyla ilgili karşılıklı görüş ve öneriler konuşuldu. Makine desteklerinden,, hastane ile ilgili tedbirler, dini açıdan tedbirler, doğrudan gelir destekleri, diğer destekler ve oluşturulacak yeni çevre konularıyla ilgili mevzuatlar gündeme geldi ve bu konularla ilgili görüşler ortaya çıktı. Ayrıca bu görüşler kitaplaştırılacak ve kamuoyuyla paylaşılacaktır." Dedi.


''