15.9.2017 / Gösterim Sayısı : 275

Batman’da Fuar Açılışı Yapıldı

#Batman'da Fuar Açılışı Yapıldı

İlk kapsamlı fuar olma özelliği taşıyan "Batman Gıda Tarım ve Hayvancılık" ile "Batman İnşaat Mobilya ve Dekorasyon" fuarları Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent TÜFENKÇİ ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA' nın katılımıyla törenle açıldı.

Fuarların açılış törenine; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent TÜFENKÇİ, Batman Valisi Ahmet DENİZ, Batman Milletvekili Ataullah HAMİDİ, Batman Belediyesi Başkan V. Ertuğ Şevket AKSOY, İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın DURMUŞ, Kurum Müdürleri, STK temsilcileri, yatırımcılar ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni öncesi kürsüde bir konuşma yapan Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent TÜFENKÇİ; "Batman'da inşaat sektörü her yıl büyüyerek devam etmekte ve Batman için inşaat çok önemlidir. Batman bir yandan sanayi kentine doğru giderken, aynı zamanda da bir tarım kenti olarak yürüyüşüne devam etmektedir. Dünyanın en büyük sanayi üretimi yapan ülkelerin aynı zamanda dünyanın en büyük tarım ülkeleri olduğunu da görüyoruz. Onun için bir yandan sanayileşirken, bir yandan da tarımı asla ihmal etmememiz lazım. Türkiye'yi bol, kaliteli, ucuz ve dünyayla rekabet edebilen ürünler yetiştiren bir tarım ülkesi haline getirmek en önemli hedeflerimizden biridir." Dedi.

Ardından kürsüye gelerek söz alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA; " Özellikle bacılarımıza çok önem verdiğimizi göreceksiniz. Tarım Bakanı olarak bacılarımızın, analarımızın ve kızlarımızın bizlerde çok emeği var. Projelerimizde inşallah hep beraber onları kalkındıracağız. Yolumuz uzun çok daha çalışmamız lazım dedi.

Batman'a üçüncü gelişi olduğunu ve her gelişinde kenti gelişmiş gördüğünü belirten FAKIBABA, yeterli mi vallahi değil daha çok çalışmamız lazım. Havaalanına gelirken uçaktan bakıyorum Batman'a mükemmel bir şehir. Ama hala da zengin toprakların fakir çocuklarıyız. İşsizlik yüzde 20'lerin üzerinde, bu doğru bir olay değil. Mutlaka hükümet ve devlet olarak bunun üstesinden geleceğiz. Yeter ki bizi rahat bıraksınlar. Yeter ki başkalarına kanmayalım arkadaşlar. Biz başaracağız Allah'ın izniyle başarmak zorundayız. Niçin, sizin için. Nasıl başaracağız vallahi sizinle başaracağız. İnşallah hep birlikte büyük bir Türkiye'yi düşmanlarımıza korku veren mazlumların yanında olan insanların ülkelerin yanında büyük bir Türkiye'yi beraber kuracağız. Temellerini atmışız ve büyütmeye devam edeceğiz." Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA, Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent TÜFENKÇİ, Batman Valisi Ahmet DENİZ, Batman Milletvekili Ataullah HAMİDİ, Batman Belediye Başkan V. Ertuğ Şevket AKSOY ve İl Müdürümüz Nurettin KİYAS stantları gezerek, incelemelerde bulundu.


''