8.3.2017 / Gösterim Sayısı : 470

İl Müdürlüğümüz ve KOSGEP Batman Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

#İl Müdürlüğümüz ve KOSGEP Batman Müdürlüğü Arasında Protokol İmzalandı

        İl Müdürlüğümüz ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEP) arasında sadece kadın girişimcilerin katılabileceği girişimcilik eğitimine ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

      KOSGEP Batman Hizmet Merkezi Müdürlüğü'ndeki imza törenine; İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, KOSGEP Batman Hizmet Merkezi Müdürü Evren ARIKAN, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürümüz Kudbeddin TEKİN ve İl Müdürlüğümüzde Görevli Ziraat Mühendisi Nilgün TOK katıldı.

     İşbirliği Protokolü İmza Töreninde bir açıklama yapan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS; " Bu Protokolün amacı; Ülkede kadın girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurularak girişimciliğin geliştirilmesine  teminen, girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmalarını sağlamak, kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyimi kazandırmak amacıyla düzenlenen Uygulamalı Kadın Girişimcilik Eğitiminin verilmesi ve işbirliğinin sağlanmasıdır. Ayrıca Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü bu vesileyle Tüm kadınların Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutluyorum." Şeklinde konuştu.

''