7.12.2016 / Gösterim Sayısı : 561

YATIRIM SİZDEN YARISI BİZDEN

      Bakanlığımızca Uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hibe Projelerine başvuru süresi uzatıldı.

     Konuyla ilgili bir açıklama yapan il Müdürümüz Nurettin  KİYAS; "Bilindiği üzere Bakanlığımız gerek millî gerekse mahallî ölçekte kırsal kalkınmaya yönelik yatırımlara büyük önem vermektedir. Bölgemizin ve ilimizin tarımsal kapasitesi göz önüne alındığında yatırımlara verilen 2 milyon TL'ye kadar % 50 hibe desteğinin önemi daha iyi anlaşılacaktır. İlimizde üretilen ve yetiştirilen ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine dönük yatırımlara şimdiye kadar 14 milyon 241 bin TL hibe desteği sağlanmış, bununla ilimize 53 yeni tesis kazandırılmış ve 688 insanımıza aş ve iş imkânı sağlanmıştır.

      03 Aralık 2016 tarihli Resmî Gazete'de yapılan Tebliğ değişikliğiyle yatırımcılara ek süre verilmiştir. Başvurular internet ortamında www.tarim.gov.tr adresinden yapılmaya 29 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecektir. Yatırımcılarımızın konuyla ilgili ayrıntılı bilgi için Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğümüz ile temasa geçmeleri faydalı olacaktır. Böylelikle ilimize kazandırılacak yeni tesislerle gençlerimize de istihdam imkânı sağlanmış olacaktır." dedi.

''