6.12.2016 / Gösterim Sayısı : 402

Antep Fıstığı Fidanı Dağıtımı Yapıldı

#Fıstık Fidanı Dağıtımı

    İlimiz merkez ve ilçelerinde kapama meyve bahçesi sayısını arttırmak, çiftçilerin tarımsal gelirini yükseltmek ve meyveciliğin gelişmesini sağlayarak ilimiz ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla, İl Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde ve Batman İl Özel İdaresinin destekleriyle devam eden ''Meyveciliği Geliştirme Projesi'' kapsamında 225 bin adet daha Antep fıstığı fidanı dağıtımı yapıldı.

     Batman Tarım Kredi Kooperatifi sergi alanında yapılan dağıtım törenine; Batman Vali Yardımcısı Serap Özmen ÇETİN, İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, Batman Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ömer ATİLLA, Şube Müdürlerimiz ve çok sayıda çiftçi katıldı.

    Vali Yardımcısı Serap Özmen ÇETİN ve İl Müdürümüz Nurettin KİYAS tarafından çiftçilere temsili olarak fidanların dağıtımı yapıldı.

    Antep Fıstığı Fidanı dağıtım töreninde bir konuşma yapan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS; ''  İl Özel İdaresi tarafından ''Meyveciliği Geliştirme Projesi'' kapsamında % 70 hibeli olan bu proje ile daha önce de Batman merkez ve ilçelerinde 150 bin Fidan dağıtımı yapmıştık, şimdide bu projenin devamı olan 225 bin adet, Toplamda 375 bin adet bu yıl fıstık fidanı dağıtıyoruz. Yakın dönemde Batman'ın ciddi bir fıstık merkezi olacağını düşünüyoruz. Böyle projelerin üreticilerimize ve ilimiz ekonomisine katkı sağlamasını temenni eder, bereketli bir yıl geçmesini dilerim'' dedi.

''