7.11.2016 / Gösterim Sayısı : 513

11. Etap KKYDP Bilgilendirme Toplantılarına Devam Ediliyor

#On Birinci Etap KKYDP Bilgilendirme Toplantısı

Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğin 21 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle birlikte, 11. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Bilgilendirme Çalışmalarına Batman Merkez ve 5 ilçesinde başlandı.

İlki Batman Ticaret Borsası'nda 31 Ekim 2016 tarihinde yapılan bilgilendirme toplantısı, 5 ilçemizde gerçekleştirilen tanıtım etkinlikleriyle devam ediyor.

Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürümüz Erdoğan AVCI ve Teknik Personelin özverili çalışmasıyla yürütülen ilçedeki bilgilendirme faaliyetleri, geçen hafta  Beşiri Halk Eğitim Merkezi'ndeki toplantıyla başladı. Buradaki toplantıya, Beşiri İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Hasan URAS'ın yanı sıra  Tarımsal Danışmanlar, Muhtarlar ve çok sayıda çiftçimiz katıldı.

Katılımcılara, 11. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Tebliğinin içeriği ve uygulama şartları, slaytlar eşliğinde sunum yapılarak anlatıldı. Sunumdan sonra katılımcıların sorularına cevaplar verilerek detaylandırma sağlandı. Gercüş, Hasankeyf ve  Kozluk'ta yapılan toplantılardan sonra bugün de Sason'da yapılacak toplantıyla ilçe bilgilendirme faaliyetleri tamamlanmış olacak.

Bilgilendirme çalışmaları konusunda bir açıklama yapan İl Müdürümüz Nurettin KİYAS şunları söyledi;" Beşiri'de olduğu gibi Gercüş, Hasankeyf ve Kozluk ilçelerinde de toplantılara büyük ve coşkulu bir katılımın olması, çiftçinin ekonomik refahını yükseltmesine yönelik gayretini görmek açısından sevindiriciydi. Bu türlü hibe projelerinin yapılmasından dolayı halkımız son derece memnun.  Çiftçilerimize ve girişimcilerimize yönelik hibe çalışmaları artarak devam edecek ve halkımızın ekonomik gelir seviyesini arttırarak Batmanımıza sosyo-ekonomik yönden fayda sağlayacaktır. İl Müdürlüğümüzün konuyla ilgili Şube Müdürünü ve Teknik Personelini gösterdikleri titiz çalışmadan dolayı tebrik ederim. Ayrıca hibe projelerinin paydaşlarımıza, çiftçilerimize ve girişimcilerimize hayırlı olmasını diler, bol ve bereketli kazançlar dilerim."

''