1.11.2016 / Gösterim Sayısı : 404

11. Etap Kırsal Kalkınma Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

#On Birinci Etap Kırsal Kalkınma Toplantısı Yapıldı

       İl Müdürlüğümüz tarafından, "Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Tebliği "  hakkında bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Batman Ticaret Borsası binasında yapılan toplantıya  İl Müdürümüz Nurettin KİYAS, İl Müdür Yardımcısı M. Afif AVCI, Batman Ticaret Borsası'ndan Arif Güneş, Hıfzullah AKDAŞ,  Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı A.Kadir DEMİR, Batman Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ebubekir DOĞAN, Batman Ziraat Odası Başkanlığından Kazım EPAYDIN, Özel Tarımsal Danışmanlık Şirketleri ve Batmanımızın güzide işadamları katıldı.

Toplantıda söz alan İl Müdürümüz KİYAS şunları söyledi; " Doğal kaynaklarımızın kapasitesini ve çevresel sağlık koşullarını önemseyerek kırsal alanda gelir seviyesini artırmamız gerekiyor. Bunun için tarımsal üretimin sanayiye entegrasyonunu sağlayarak  küçük ve orta ölçekli işletmeleri bir nevi destek sağlıyoruz. Aynı zamanda tarımsal pazarlama yeteneğini geliştirmek, gıda güvenliğini sağlamlaştırmak, kırsal alanda alternatif ürünleri teşvik etmek de hedeflerimiz arasındadır. İnanıyorum ki Batmanlı güzide girişimcilerimiz bu destekleri en iyi şekilde değerlendireceklerdir. "

''